3. třída – Žluťásci

O děti se starají:

  • Jitka Obrazová
  • Bc. Iva Trombalová
  • asistentka pedagoga Veronika Polášková


PODZIM U ŽLUŤÁSKŮ

Začátkem školního roku jsme se hlavně seznamovali navzájem.  Snažili jsme si vytvořit fungující kolektiv, zabývali jsme se tvorbou pravidel, kterými se řídíme jak ve třídě, tak i při hrách na zahradě a v blízkém okolí mateřské školy.

4.školkový běh se velmi vydařil, vyšlo nám počasí, a protože byla i hojná účast rodičů a dětí, podařilo se nám vybrat příspěvek na lišku „Elišku“ žijící v Chuchelském háji. Zato bychom rádi všem poděkovali. A po školkovém běhu jsme využili pěkného počasí a udělali si také za liškou výlet. Děti přinesly zvířátkům jablka a kaštany a užili si krásné dopoledne (foto).

Koncem září a v říjnu se již budeme věnovat našemu třídnímu programu. Nyní si  povídáme  o ovoci a zelenině. Výtvarně i jinak ho zpracováváme a již jsme si i pochutnali na vlastnoručně vyrobeném ovocném salátu (foto). Nezapomněli jsme ani na básničky a písničky spojené s touto tématikou. K tomuto tématu se i naučíme novou písničku „Lečo“:

„Rajčata se rozhněvala na zelenou papriku,
Boj se vede bez milosti na syčícím rendlíku.
A pepř pálí, ze všech ráží, až se rendlík otřásá,
Na kusy je rozsekaná liberecká klobása.
Vejce kráčí odhodlaně proti dvěma cibulím,
Jenom já mám místo zbraně v ruce lžíci a už jím.“

A protože podzim je krásný a barevný, inspiruje nás i k dalším podzimním činnostem. Budeme chodit do blízkého lesa, kde nasbíráme listy a různé plody podzimu, které pak zpracujeme do našich výtvarných děl. Pokud nám bude přát počasí, určitě půjdeme s dětmi pouštět draka a také si nějakého vyrobíme.

 

Fotografie si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

 

Fotogalerie

IMG_20180917_133056
17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Žluťásci a liška Eliška
16. 10. 2018

Fotky z výletu do Chuchelské minizoo zde.

Zařazeno: Fotogalerie – Žluťásci
více  »