3. třída – Žluťásci

O děti se starají:

  • Jitka Obrazová
  • Bc. Iva Trombalová
  • asistentka pedagoga Zuzana Zdvořáčková


ZIMA U ŽLUŤÁSKŮ

Rádi bychom Vás, rodiče, pozvali na besídku ke Žluťáskům. Bude se konat ve středu 18. 12. v 16. hodin. Děti se při nacvičování moc snaží a doufáme, že se nám podaří přichystat Vám příjemnou předvánoční atmosféru Andělskou hudební pohádkou.

Ježíšek nám také přinese nové hračky do třídy, a tak přispěje k rychlejšímu a příjemnějšímu čekání na to „domácího“ Ježíška.

Také doufáme, že nás po Novém roce překvapí sněhová nadílka a my budeme moci chodit „lopatovat“ a věnovat se dalším venkovním zimním radovánkám.

Program ve třídě bude velmi pestrý. Budeme se zabývat různými zimními radovánkami a sporty a nezapomeneme zmínit ani bezpečnost při těchto činnostech. Další oblastí, které se budeme věnovat je lidské tělo a smysly. Z loňských let vím, že toto téma je pro děti zajímavé a poutavé. A protože zima je spojená i s větší nemocností dětí, nezapomínáme s dětmi probrat i zdravý životní styl a s tím spojené i zdravé stravování, otužování apod.  To vše je podepřeno výtvarnými činnostmi, pracovními listy a mnohými básničkami, písničkami a hrami. A zde jedna písnička jako příklad:

Sněhuláček

Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos,
Sněhuláček stojí bos.
Koho sníh a zima láká, postaví si sněhuláka.
Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos,
Sněhuláček stojí bos.

 

PODZIM U ŽLUŤÁSKŮ

Začátkem školního roku jsme se hlavně seznamovali navzájem.  Snažili jsme si vytvořit fungující kolektiv, který budou děti rády navštěvovat. Zabývali jsme se tvorbou pravidel, kterými se řídíme jak ve třídě, tak i při hrách na zahradě a v blízkém okolí mateřské školy.

Rádi bychom Vás pozvali na již 5. školkový běh, který se uskuteční 10. října. Těšíme se na hojnou účast a doufáme v pěkné počasí. I tento rok vybrané peníze půjdou jako příspěvek na lišku „Elišku“ žijící v Chuchelském háji, kterou tímto sponzorujeme.

Koncem září a v říjnu se budeme věnovat našemu třídnímu vzdělávacímu programu. Nyní si povídáme o ovoci a zelenině. Výtvarně i jinak ho zpracujeme a pochutnáme si na vlastnoručně vyrobeném ovocném salátu. Nezapomeneme ani na básničky a písničky spojené s touto tématikou. K tomuto tématu se  naučíme i dětmi oblíbenou písničku „Lečo“:

„Rajčata se rozhněvala na zelenou papriku,
Boj se vede bez milosti na syčícím rendlíku.
A pepř pálí, ze všech ráží, až se rendlík otřásá,
Na kusy je rozsekaná liberecká klobása.
Vejce kráčí odhodlaně proti dvěma cibulím,
Jenom já mám místo zbraně v ruce lžíci a už jím.“

A protože podzim je krásný a barevný, inspiruje nás i k dalším podzimním činnostem. Budeme chodit do blízkého lesa, kde nasbíráme listy a různé plody podzimu, které pak zpracujeme do našich výtvarných děl. Pokud nám bude přát počasí, určitě půjdeme s dětmi pouštět draka a také si nějakého pro potěšení vyrobíme.

Fotografie z naší třídy

Fotografie si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

 

Fotogalerie

IMG_20180917_133056
17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
5. školkový rodinný běh
29. 08. 2019

Letos již po páté! Odstartovali jsme 10.10. ve čtyři od tří hřišť a dvě lišky s námi! Čekalo na nás malé stopování žlutých liščích stop ve žlutém listí, obrázky na [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »