3. třída – Žluťásci

O děti se starají:

  • Jitka Obrazová
  • Bc. Iva Trombalová
  • asistentka pedagoga Veronika Polášková


 ZIMA U ŽLUŤÁSKŮ

Vánoce u Žluťásků proběhly klidně a spokojeně. Povedlo se nám nacvičit vánoční besídku a s úspěchem ji předvést rodičům. Ježíšek nám také přinesl nové hračky do třídy, a tak přispěl k rychlejšímu a příjemnějšímu čekání na toho „domácího“ Ježíška. Děti se s chutí naučily hodně koled, které by nejraději zpívaly celý rok.

Bohužel nám zatím letos nepřeje sněhová nadílka, a tak jsme s dětmi ještě neměly možnost jít na „lopaty“. Nezbývá než doufat v lepší zítřky. To nám ale nebrání ve vycházkách po Barrandově a blízkém okolí a v pravidelných návštěvách tělocvičny.

Program ve třídě je velmi pestrý. Zabýváme se různými zimními radovánkami a sporty, budeme si povídat i o bezpečnosti při těchto činnostech. Čeká nás také dětmi velmi oblíbené téma lidského těla a prozkoumávání lidských smyslů. A protože zima je spojená i s větší nemocností dětí, nezapomínáme probrat i zdravý životní styl a s tím spojené i zdravé stravování, otužování apod.  To vše je podepřeno výtvarnými činnostmi, pracovními listy a mnohými básničkami, písničkami a hrami.

Sněhuláček

Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos,
Sněhuláček stojí bos.
Koho sníh a zima láká, postaví si sněhuláka.
Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos,
Sněhuláček stojí bos.

Zimní

Sněží, sněží, mráz kolem běží,

Zima je kočičce hřbet se ji ježí,

Fouká, fouká, bílá je louka,

Zima je pejskovi ke kamnům kouká.

PODZIM U ŽLUŤÁSKŮ

Začátkem školního roku jsme se hlavně seznamovali navzájem.  Snažili jsme si vytvořit fungující kolektiv, zabývali jsme se tvorbou pravidel, kterými se řídíme jak ve třídě, tak i při hrách na zahradě a v blízkém okolí mateřské školy.

4.školkový běh se velmi vydařil, vyšlo nám počasí, a protože byla i hojná účast rodičů a dětí, podařilo se nám vybrat příspěvek na lišku „Elišku“ žijící v Chuchelském háji. Zato bychom rádi všem poděkovali. A po školkovém běhu jsme využili pěkného počasí a udělali si také za liškou výlet. Děti přinesly zvířátkům jablka a kaštany a užili si krásné dopoledne (foto).

Koncem září a v říjnu se již budeme věnovat našemu třídnímu programu. Nyní si  povídáme  o ovoci a zelenině. Výtvarně i jinak ho zpracováváme a již jsme si i pochutnali na vlastnoručně vyrobeném ovocném salátu (foto). Nezapomněli jsme ani na básničky a písničky spojené s touto tématikou. K tomuto tématu se i naučíme novou písničku „Lečo“:

„Rajčata se rozhněvala na zelenou papriku,
Boj se vede bez milosti na syčícím rendlíku.
A pepř pálí, ze všech ráží, až se rendlík otřásá,
Na kusy je rozsekaná liberecká klobása.
Vejce kráčí odhodlaně proti dvěma cibulím,
Jenom já mám místo zbraně v ruce lžíci a už jím.“

A protože podzim je krásný a barevný, inspiruje nás i k dalším podzimním činnostem. Budeme chodit do blízkého lesa, kde nasbíráme listy a různé plody podzimu, které pak zpracujeme do našich výtvarných děl. Pokud nám bude přát počasí, určitě půjdeme s dětmi pouštět draka a také si nějakého vyrobíme.

 

Fotografie si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

 

Fotogalerie

IMG_20180917_133056
17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Žluťásci a liška Eliška
16. 10. 2018

Fotky z výletu do Chuchelské minizoo zde.

Zařazeno: Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Čechova stodola
16. 11. 2018

Malá ochutávka z prostředí tématicky vyzdobené stodoly v malé obci Buková. Čertí škola, nebe s anděly a svatým Petrem a malá dílnička, odkud jsme si odvezli zvoneček na stromeček. Nahlédněte [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Žluťásci
více  »