1. třída – Koťátka

O děti se starají:

  • Bc. Zuzana Geröová
  • Petra Hrnčířová


Únor

už tam nebudeme, protože venku na nás zima zapomněla. Sice jsme si spolu povídali o zimních sportech, zkusili si ve třídě lyžovat i koulovat se, ale ten pravý sníh musí Koťátka zažít až s rodiči na horách.

To s karnevalovým veselím a maskami je jiná. Na to sníh nepotřebujeme. A že jsme si vyzdobili třídu, spolu se smáli a juchali, to vám nemusíme ani povídat. Jen se podívejte ve fotogalerii.

Pak máme v zásobě pohádky na období jarních prázdnin, abychom se po karnevalu nemuseli hned vrátit do skutečného světa. V pohádce je totiž možné úplně všechno. Zkusíme trochu malovat, možná vykoukne nějaká zlatá rybka a určitě bude čas na nějaké malé divadélko, které si společně zahrajeme.

Leden

Leden, za kamna vlezem.

Ale moc nás to tam bavit nebude. Venku po sněhu ani památky, ale my se nedáme. Odstrojíme vánoce, schováme si naše peklíčko. A vrhneme se na tu zimu, která nás snad nezklame a přijde!

Začneme tím, co si vlastně do zimy obléci, abychom nenastydli. Pohádkou O rukavičce se přesuneme ke zvířátkům do lesa. Pohádku si zahrajeme, koukneme se na zimní spáče i na to, jak se jim v zimě se sněhovou peřinou vlastně žije a jak jim můžeme trošku pomoci.

A stále ještě doufáme, že než děti ve škole dostanou své pololetní vysvědčení, budeme si moci krásné sněhuláky uplácat z opravdového sněhu a nejen ve třídě.

K lednu máme také ve třídě návštěvu až z dalekého Turecka. Uvidíme, jestli se jim něco od nás bude v práci jednou hodit.

Dárek od Koťátek

Prosinec

a vše co k němu patří – adventní očekávání, těšení se na Vánoce, pohádka pro rodiče – teď už můžeme říct, že čertovská. Velký čertí rej ve školce a s ním také těšení, zda přijde Mikuláš s andělem a velké sliby o tom, jak budeme hodní. Trocha vánočních pohádek a koled, trocha cukroví, trocha tvoření a povídání o zvycích, které neodmyslitelně k Vánocům patří. A nežli rozkrojíme jablíčko, zůstáváme v kruhu rodinném a těšíme se na tu tajemnou chvilku mezi zazvoněním zvonečku a první zapálenou prskavkou…

Listopad

Čas běží jako o závod a ani u nás to není jiné. Svatý Martin sice nepřijel na bílém koni, ale to nám nezabránilo v tom, abychom si nepřipomněli jak se zachoval k potřebnému žebrákovi. Ba i to, že pomoci druhému může každý z nás, i když je to jen malé koťátko.

Společně si povídáme o lese a o tom, která zvířátka v něm bydlí a jak se připravují na zimu. A hádejte, kolem kterého se vše točí nejvíce.

Podnikli jsme první velký výlet! Čerti i andělé nás uvítali ve vyzdobené stodole, prohlédli jsme si čertovskou školu i andělskou bránu. A všichni se v pořádku vrátili.

A je ten pravý čas začít se připravovat na besídku pro vás, milí rodiče. Do kalendářů si napište 12.12 od 16,30 a pozor, ať nezmeškáte! Sice uvidíte pomalu se měnící třídu, ale to hlavní, vaše dítka a jejich pohádku pro vás přeci nesmíte propásnout.

Říjen

Trochu jsme se rozkoukali, trochu se poznali. A je čas začít se dívat do světa kolem nás. Umíme si už převléci, prostřít si před jídlem i uklidit po jídle. A když se nám náhodou něco rozlije? Nevadí – vezmeme si hadr a potopu utřeme.

Hlavním tématem měsíce jsou plody podzimu – ovoce, zelenina a samozřejmě barevné listí, které nám barví zahradu i cestu do školky. Začneme se seznamovat s různými materiály a výtvarnými technikami. Mimo jiné si zkusíme stříhat – takže neváhejte a zkuste to s dětmi i doma.

Těšit se můžeme na rozpočítadlo o jablíčku, pohybové hry s tématem ovoce a zeleniny, tvoření a poznávání barev se spadanými listy.

Září

První den je za dveřmi. Trocha obav, trocha zvědavosti, trocha těšení… Sice nemáme zvenčí vše hotové, ale uvnitř je vše připraveno pro Koťátka, která přijdou.

Září se ponese ve znamení seznámení. Budeme poznávat novou třídu s jejími pravidly, která nám pomohou ve vytvoření bezpečného prostředí a samozřejmě se budeme poznávat také mezi sebou navzájem.

Informace o chodu školky, co s sebou a nač se připravit najdete zde.

Budeme se učit společně básničky. Pomohou nám orientovat se v čase a hlídají nás, abychom nezapomínali na důležité věci – třeba mytí rukou před svačinou, nebo to, jak se chovat ve vybraných situacích.

Kočky chodí tuze tiše,                                                                To jsou prsty, to jsou dlaně,
tlapky mají jako z plyše.                                                            mýdlo s vodou patří na ně.
Chodí tiše, či, či, či,                                                                      A po mýdle dobré jídlo,
ať je myšky neslyší.                                                                      a po jídle zase mýdlo.

 

Jsem šikovné koťátko,
velké budu za krátko.
Umím běhat, skákat, oblékat se,
obouvat a radovat se.

Zkus mě nechat, maminko,
ať to zkusím malinko.
Potrvá to chvilinku,
trpělivý tatínku.

Obléknu se, obuju,
moc vám za to děkuju.

 

Fotografie z naší třídy

Fotografie o tom, co se může dítě

v Koťátkách prožít, si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

Fotogalerie

IMG_20180917_133056
17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
5. školkový rodinný běh
29. 08. 2019

Letos již po páté! Odstartovali jsme 10.10. ve čtyři od tří hřišť a dvě lišky s námi! Čekalo na nás malé stopování žlutých liščích stop ve žlutém listí, obrázky na [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »