1. třída – Koťátka

O děti se starají:

  • Bc. Zuzana Geröová
  • Petra Hrnčířová


Listopad

Čas běží jako o závod a ani u nás to není jiné. Svatý Martin sice nepřijel na bílém koni, ale to nám nezabránilo v tom, abychom si nepřipomněli jak se zachoval k potřebnému žebrákovi. Ba i to, že pomoci druhému může každý z nás, i když je to jen malé koťátko.

Společně si povídáme o lese a o tom, která zvířátka v něm bydlí a jak se připravují na zimu. A hádejte, kolem kterého se vše točí nejvíce.

Podnikli jsme první velký výlet! Čerti i andělé nás uvítali ve vyzdobené stodole, prohlédli jsme si čertovskou školu i andělskou bránu. A všichni se v pořádku vrátili.

A je ten pravý čas začít se připravovat na besídku pro vás, milí rodiče. Do kalendářů si napište 12.12 od 16,30 a pozor, ať nezmeškáte! Sice uvidíte pomalu se měnící třídu, ale to hlavní, vaše dítka a jejich pohádku pro vás přeci nesmíte propásnout.

Říjen

Trochu jsme se rozkoukali, trochu se poznali. A je čas začít se dívat do světa kolem nás. Umíme si už převléci, prostřít si před jídlem i uklidit po jídle. A když se nám náhodou něco rozlije? Nevadí – vezmeme si hadr a potopu utřeme.

Hlavním tématem měsíce jsou plody podzimu – ovoce, zelenina a samozřejmě barevné listí, které nám barví zahradu i cestu do školky. Začneme se seznamovat s různými materiály a výtvarnými technikami. Mimo jiné si zkusíme stříhat – takže neváhejte a zkuste to s dětmi i doma.

Těšit se můžeme na rozpočítadlo o jablíčku, pohybové hry s tématem ovoce a zeleniny, tvoření a poznávání barev se spadanými listy.

Září

První den je za dveřmi. Trocha obav, trocha zvědavosti, trocha těšení… Sice nemáme zvenčí vše hotové, ale uvnitř je vše připraveno pro Koťátka, která přijdou.

Září se ponese ve znamení seznámení. Budeme poznávat novou třídu s jejími pravidly, která nám pomohou ve vytvoření bezpečného prostředí a samozřejmě se budeme poznávat také mezi sebou navzájem.

Informace o chodu školky, co s sebou a nač se připravit najdete zde.

Budeme se učit společně básničky. Pomohou nám orientovat se v čase a hlídají nás, abychom nezapomínali na důležité věci – třeba mytí rukou před svačinou, nebo to, jak se chovat ve vybraných situacích.

Kočky chodí tuze tiše,                                                                To jsou prsty, to jsou dlaně,
tlapky mají jako z plyše.                                                            mýdlo s vodou patří na ně.
Chodí tiše, či, či, či,                                                                      A po mýdle dobré jídlo,
ať je myšky neslyší.                                                                      a po jídle zase mýdlo.

 

Jsem šikovné koťátko,
velké budu za krátko.
Umím běhat, skákat, oblékat se,
obouvat a radovat se.

Zkus mě nechat, maminko,
ať to zkusím malinko.
Potrvá to chvilinku,
trpělivý tatínku.

Obléknu se, obuju,
moc vám za to děkuju.

 

Fotografie z naší třídy

Fotografie o tom, co se může dítě

v Koťátkách prožít, si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

Fotogalerie

IMG_20180917_133056
17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
5. školkový rodinný běh
29. 08. 2019

Letos již po páté! Odstartovali jsme 10.10. ve čtyři od tří hřišť a dvě lišky s námi! Čekalo na nás malé stopování žlutých liščích stop ve žlutém listí, obrázky na [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »