1. třída – Koťátka

O děti se starají:

  • Bc. Zuzana Geröová
  • Petra Hrnčířová
  • asistentka pedagoga Gabriela Prokopová


Koťátka a pobočka Městské knihovny na Barrandově

Koťátka jsou plna elánu a chuti poznávat svět kolem sebe. Proto v letošním školním roce  vyráží do světa častěji než dříve. Naším cílem se pravidelně stala naše Barrandovská pobočka Městské knihovny a pohádky Papírových pimprlat. Tímto jim moc děkujeme za jejich ochotu a přívětivé přijetí. Pár fotek najdete zde.

Květen

Máj je tady a s ním téma rodiny. Protože je důležité vědět kdo jsem, kdo jsou moji blízcí, jak se jmenují i to, kde bydlím. Těšíme se na procházky do okolí a pomalu se připravujeme na zahradní slavnost pro rodiče.

Březen a duben

Na téma lidského těla jsme navázali povídáním o zdraví, o tom, co dělat, abychom zdraví zůstali a kdo že nám to tu rýmu vlastně způsobuje. Společně si zkusíme nějakého toho bacila nakreslit a nezapomeneme na malé divadélko o tom, jak to chodí v ordinaci.

A druhá půlka měsíce už nás bude lákat sluníčko k pozorování probouzení jarní přírody. Třída svlékne kabát sněhových vloček a jaro se nám ukáže na oknech, ve třídě i v zahradě. A hlavně – blíží se nám Velikonoce? K těm patří básničky, vajíčka i barevné květy. Takže budeme tvořit, koukat se hodně kolem sebe a hrát si.

A hnedle po velikonocích nás čekají zvířata domácí, jejich mláďátka a celé rodiny. Kdy jindy, než časně z jara ožívají dvorky pípáním a pleskáním zvířecích tlapek. K zahradám patří také radost z rozkvétajících květin, které na nás volají jaro, jaro. A čarodějnice to už jen celé završí.

Únor

Očekáváme příchod sněhu, ale jak se zdá, tak zbytečně. Začátek měsíce byl trochu nezvyklý díky jarním prázdninám a spojení s dětmi ze Sluníček.  Prohlíželi jsme si společně knihy, vyprávěli si oblíbené pohádky a připravili třídu. Na co? No přeci na velký školkový karneval! A že se nám sešlo masek – jedna krásnější než druhá.

Druhá půle měsíce patřila lidskému tělu. Pojmenování částí se provádí nejlépe s písní Hlava, ramen, kolena, palce. Co se v těle skrývá a k čemu co slouží jsme hledali v knihách i na kresleném panďulákovi. A pak už byl konec měsíce.

Leden

Leden, za kamna vlezem.

Ale jak to venku vypadá, kamen nebude třeba. I přesto se nedáme a budeme sníh přivolávat básničkami, písničkami a tvořením. Samozřejmě nezapomeneme vzpomenout na uplynulé dny a na to, co děti prožily a našly pod stromečkem.

A co dalšího nám přinese? Zimní sporty, počasí, jak o sebe v zimě pečovat, aby nás nepřemohli bacili i to, co dělat v zimě proto, abychom se nenudili.

Prosinec

Blíží se pomalu, pomaloučku. Za chvíli však vtrhne jako velká voda a bude čas připravit se na Mikuláše, čerta i anděla a co víc, také na besídku, která bude 13.12., tedy na svatou Lucii.

Besídka 13.12. od 16.30. Prosíme, aby děti měly bílé oblečení. A více se brzy dozvíte v šatně.

Ale ještě předtím nás bude čekat vánoční atmosféra v pátek 8.12. Tento den se časně ráno sejdeme ve třídě – v 7 hodin a pak nás bude čekat výlet na Lovčí zámeček, kde nás bude čekat „Perníková chaloupka“. Na začátku prosince budeme vybírat 100 Kč. Více si o našem cíli můžete přečíst zde.

Listopad

Měsíc přivítáme brigádou ve školkové zahradě, kam vás srdečně zveme s hráběmi, rukavicemi a dobrou náladou. Aby vše nebylo jen o hrabání připravili jsme si hledání nejbáječnějšícho koláče – neváhejte a pusťte se do pečení a nezapomeňte s sebou vzít recept pro mlsné jazýčky. K tomu zajistíme horký školkový čaj pro zahřátí a ohýnek. Protože až shrabeme listí, zazimujeme pískoviště a vybudujeme vyvýšené záhony, bude nejvyšší čas na oběd, který si můžete v podobě buřtů a jiných pochutin přinést a u nás opéct.

Říjen

Podzim klepe ba dveře i se všemi svými barvami. Proto se i my podíváme společně na podzimní barevnou paletu na listech, ale. Také na dalších podzimních plodech, které na podzim sklízíme. Ale nezapomeneme ani na ovoce, které najdeme na pultech v obchodech.  Na zoubek se podíváme společně také drakům, dráčkům i dráčatům.

A 16.10. jsou všichni srdečně zváni do třídy Sluníček na Podzimní tvořivé dílničky.

Září

Ve třídě se společně seznamujeme s novým prostředím i mezi sebou navzájem. Informace o chodu školky, co s sebou a nač se připravit najdete zde.

Začínáme se učit společně básničky, které nám budou připomínat pravidelný sled činností, které nám pomáhají nezapomínat na důležité věci – třeba mytí rukou před svačinou, nebo to, jak se chovat ve vybraných situacích.

Kočky chodí tuze tiše,                                                                To jsou prsty, to jsou dlaně,
tlapky mají jako z plyše.                                                            mýdlo s vodou patří na ně.
Chodí tiše, či, či, či,                                                                      A po mýdle dobré jídlo,
ať je myšky neslyší.                                                                      a po jídle zase mýdlo.

 

Jsem šikovné koťátko,
velké budu za krátko.
Umím běhat, skákat, oblékat se,
obouvat a radovat se.

Zkus mě nechat, maminko,
ať to zkusím malinko.
Potrvá to chvilinku,
trpělivý tatínku.

Obléknu se, obuju,
moc vám za to děkuju.

 

Fotografie z naší třídy

Fotografie o tom, co se může v Koťátkách prožít, si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

Fotogalerie

Koťátka a Krysáci v Portheimce
20. 09. 2017

Třída nejmladších dětí se vydala na výstavu připomínající večerníček Krysáci do Portheimky. A jak bylo? Koukněte se sami.

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »
3.Školkový rodinný běh
26. 09. 2017

Počasí se na nás od rána mračilo, ale před začátkem deštík ustal a závodníci si mohli užít jednu ze dvou tras bez pláštěnek a stejně tak i opékání buřtů v [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Oslavy v Kotátkách
11. 10. 2017

Každým rokem nám děti zestárnou a některé si chtějí tento den užít i mezi kamarády ve třídě. A proč ne? Jak to může vypadat? Třeba takto.

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »
Podzimní dílničky ve Sluníčkách
17. 10. 2017

V pondělí 16.10. se třída Sluníček proměnila v malou výtvarnou dílnu pro rodiče a jejich ratolesti. Přinesené skleničky se zásluhou šikovných rukou měnily na  svícny, zvířátka měnila barvu tak jako [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Koťátka a podzim
23. 10. 2017

Podzim nám přináší spoustu radostných chvil. Nejvíce je vidět barevné listí všude kolem nás. Ale druhým tématem je ovoce a zelenina – k čemu jsou dobré, kde se berou, co [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »
Čertí rej ve školce
07. 12. 2017

Mikuláš, anděl a celá školka čertů – jen se na to samy podívejte!

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Perníková chaloupka
11. 12. 2017

Perníková chaloupka jako z pohádky. Vůně se line do daleka. Ale zlá ježibaba? Kdeže.. Tady jsou všichni milí a hodní a voňavou návštěvu můžeme jen doporučit. Jen se podívejte sami.

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Sluníčka
více  »
Vánoce u Koťátek
02. 01. 2018

Ježíšek obešel už všechny domácnosti, ale nezapomněl ani na naši třídu. Co nám naděli? To se můžete podívat zde.

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »
Karneval ve školce
20. 02. 2018

Největší letošní přehlídka masek. Račte vstoupit a podívat se, kdo má masku s největším nápadem… Neváhejte!

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
V lese
23. 03. 2018

Zima Sníh Les Radost Koukněte se sami

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »