1. třída – Koťátka

O děti se starají:

  • Bc. Zuzana Geröová
  • Petra Hrnčířová
  • asistentka pedagoga Zuzana Verbířová


Březen

Než přijde jaro podíváme se na každého z nás. Tedy, na člověka. Jak vypadá, co se schovává uvnitř a jak to tam všechno skrytě funguje. Určitě se podíváme na lidské smysly, se kterými si budeme trochu pohrávat a zkoušet, co umí. A k člověku určitě patří i zdraví a bacily. Takže ani oni neuniknou naší pozornosti.

Únor

Přichází pomaloučku a přinese nám čas k nahlédnutí do tiché zimní přírody. Budeme si povídat o tom, co v zimě zvířata dělají a jak jim můžeme pomoci. Společně se budeme starat o krmítko v zahradě, abychom mohli ptáky pozorovat.  A zvířátka spojíme s oblíbenými pohádkami – nejen o zvířátkách, protože princeznám by to jistě přišlo líto. A v neposlední řadě patří k únoru tradiční celoškolkový karneval. Všichni se ve školce promění ve středu 27.2. Můžete pomalu s dětmi vymýšlet masku, za co by chtěly přijít.

Leden

Nový rok přivítáme vzpomínáním na prožité vánoční svátky. Mráz přišel a tak jsme si povídání o sněhulácích mohli zpestřit také jejich stavbou na zahrádce. Zimní sporty se nám promítnou do výtvarných činností i do cvičení. A abychom nezapomněli! Musíme se podívat na to, co si v zimě obléci, aby nám zimní radovánky přinesly to pravé potěšení.

Prosinec

Už je tu: Jsou za námi tři měsíce školky. Děti si zvykly na prostředí naší třídy i její režim. A tak hurá do světa. Nejprve s představením divadla Na Větvi s jejich Adventním příběhem plného zvířat.

IMG-20181205-WA0002

Hned na to nás čeká místo koťátek třída plná čertů. A kdo ví, snad přijde i Mikuláš s andělem.

A dál? Přeci besídka pro rodiče!
V pondělí 10.12.  v 16 hodin jsou rodiče srdečně zváni na vánoční besídku do naší třídy. Můžete se těšit na pohádkové pásmo a zastavení v předvánočním shonu.  Pokud budete mít možnost, budeme rádi, když přinesete vánoční cukroví na ochutnání.

besídka

Následovat budou naše Koťátkové Vánoce a pak už jen klid v předvánočním spěchu. Budeme si hrát, namalujeme přání pro projekt Ježíškova vnoučata a budeme si uživat předvánoční čas očekávání. Jak si ho užila Koťátka, múžete nahlédnout v galerii, kde nechybí kapři a sněžná cesta za nimi i poslední předvánoční dne ve školce s curkovím.

Ať je i váš prosinec dobou klidu a radostného očekávání, Vánoční svátky v kruhu rodinném a vstup do roku 2019 plný zdraví a radosti.

Listopad

Vítr nám očesal listí ze stromů a dny se pomalu krátí. To je čas, kdy se ve třídě bavíme o Martinovi, protože jedno z velkých třídních témat je právě o tom, jak se chovat k druhým a jak s nimi v jedné třídě být. Protože rekonstrukce v zahradě je v plném proudu, vydáváme se na procházky. Někdy kratší, někdy delší. A abychom se úplně nepoztráceli, bereme s sebou provázek.

Čeká nás velký výlet do Čechovi stodoly. Kromě předvánočně vyzdobené stodoly s čerty a anděly nás bude čekat malá dílnička a cesta autobusem bude jistě taky novým zážitkem.

Společně nacvičujeme malé pásmo na vánoční besídku, na níž jsou všichni rodiče srdečně zváni 10.12. K tomu si přidáváme také dětské lidové písničky a objevujeme, co všechno jde z našich stavebnic postavit.

Říjen

Říjen je tu. Barví jablíčka i listí a tak se na ně podíváme zblízka i my.  Podíváme se na ovoce i zeleninu, zkusíme je třídit a rozpočítávat. Čeká nás první setkání s nůžkami a o tom, jak se vydaří se budete moci přesvědčit na síti v šatně.

Jablíčko se kutálelo
ze zahrádky ven,
kdo ho zvedl,
ten ho snědl,
třeba tenhle ten.

A pak už bude nejvyšší čas radovat se z barev podzimu a jeho plodů. Vyzkoušíme si nové výtvarné techniky –  budeme se učit pracovat se štětci a vodovými barvami, k frotážím využijeme voskové bločky a snad dojde i na práci s tuší. Protože k podzimním plodům nepatří jen ty jedlé ze zahrad, ale také vše co na nás padá v lese.

Les se stane naší druhou zahradou nejen kvůli inspiraci k tvoření, ale také díky rekonstrukci teras.

Září

Září se ponese ve znamení seznámení. Budeme poznávat novou třídu s jejími pravidly, která nám pomohou ve vytvoření bezpečného prostředí a samozřejmě se budeme poznávat také mezi sebou navzájem. A první den? Nové místo, nové hračky… podívejte se sami.

Informace o chodu školky, co s sebou a nač se připravit najdete zde.

Budeme se učit společně básničky. Pomohou nám orientovat se v čase a hlídají nás, abychom nezapomínali na důležité věci – třeba mytí rukou před svačinou, nebo to, jak se chovat ve vybraných situacích.

Kočky chodí tuze tiše,                                                                To jsou prsty, to jsou dlaně,
tlapky mají jako z plyše.                                                            mýdlo s vodou patří na ně.
Chodí tiše, či, či, či,                                                                      A po mýdle dobré jídlo,
ať je myšky neslyší.                                                                      a po jídle zase mýdlo.

 

Jsem šikovné koťátko,
velké budu za krátko.
Umím běhat, skákat, oblékat se,
obouvat a radovat se.

Zkus mě nechat, maminko,
ať to zkusím malinko.
Potrvá to chvilinku,
trpělivý tatínku.

Obléknu se, obuju,
moc vám za to děkuju.

 

Fotografie z naší třídy

Fotografie o tom, co se může dítě

v Koťátkách prožít, si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

Fotogalerie

IMG_20180917_133056
17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Koťátka v listoví
16. 10. 2018

Zahradu nám zasypalo zlaté listí z javora. A jakou nám přineslo radost… Podívejte se sami tady…

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »
První den ve školce
16. 10. 2018

Je toho spoustu nového, ale nahlédnout za dveře třídy můžete zde.

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »
Čechova stodola
16. 11. 2018

Malá ochutávka z prostředí tématicky vyzdobené stodoly v malé obci Buková. Čertí škola, nebe s anděly a svatým Petrem a malá dílnička, odkud jsme si odvezli zvoneček na stromeček. Nahlédněte [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
Čertí den ve školce
05. 12. 2018

Je 5. prosinec. Večer budou městem chodit čerti, andělé a Mikuláš. A u nás ve školce už byl. Čerta s sebou nepotřeboval, měl jich plnou školku. A jací byli? Podívejte

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ
více  »
Vánoce u Koťátek
14. 12. 2018

Do školky už přišel Ježíšek. Měly děti radost? A co nám to přinesl?  Jen se podívejte…

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka
více  »