3. třída – Žluťásci

O děti se starají:

  • Jitka Obrazová
  • Bc. Iva Trombalová

email: zlutasci@centrum.czŽluťásci

Advent ve Žluťáscích

Nejen v běžném životě, ale i ve školce je adventní období, obdobím velkých příprav a chystání.

Čeká nás mikulášský výlet do Čechovy stodoly (1. 12.)  a chystáme nejen výzdobu třídy na mikulášskou nadílku a čertí rej (5. 12.), ale hlavně na vánoční besídku, na kterou se děti učí spoustu nových básniček a koled. A chystají i malá překvapení pro rodiče.

I tímto bychom Vás rádi pozvali na slibovanou akci, která bude ve třídě Žluťásků 13. 12. od 16.00 hodin. Moc se těšíme, že letos proběhne bez veškerých omezení  a že si s dětmi užijeme příjemné chvilky u vystoupení, u stromečku či při malé ochutnávce vánočního cukroví.

Podzim u Žluťásků

Začátkem školního roku jsme se hlavně seznamovali navzájem. Snažili jsme si vytvořit fungující kolektiv, zabývali jsme se tvorbou pravidel, kterými se řídíme jak ve třídě, tak i při hrách na zahradě a v blízkém okolí mateřské školy.

Koncem září a v říjnu se již budeme věnovat našemu třídnímu programu. Hodně jsme si povídali o ovoci a zelenině. Výtvarně i jinak jsme ho zpracovali a pochutnali jsme si na vlastnoručně vyrobeném ovocném salátu. (Moc děkujeme rodičům za ovoce). Nezapomněli jsme ani na básničky a písničky spojené s touto tématikou. Asi nejoblíbenější písničkou se stalo „Lečo“:

„Rajčata se rozhněvala na zelenou papriku,
Boj se vede bez milosti na syčícím rendlíku.
A pepř pálí, ze všech ráží, až se rendlík otřásá,
Na kusy je rozsekaná liberecká klobása.
Vejce kráčí odhodlaně proti dvěma cibulím,
Jenom já mám místo zbraně v ruce lžíci a už jím.“

A protože podzim je krásný a barevný, inspiruje nás i k dalším podzimním činnostem. Budeme si chodit hrát do blízkého lesa, kde nasbíráme listy a různé plody podzimu, které pak zpracujeme do našich výtvarných děl. Pokud nám bude přát počasí, určitě půjdeme s dětmi pouštět draka a také si nějakého vyrobíme.

Fotografie z naší třídy

Fotografie si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

Fotogalerie

17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
29. 08. 2019

Letos již po páté! Odstartovali jsme 10.10. ve čtyři od tří hřišť a dvě lišky s námi! Čekalo na nás malé stopování žlutých liščích stop ve žlutém listí, obrázky na [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »