2. třída – Sluníčka

O děti se starají:

  • Bc. Markéta Polláková
  • Bc. Martina Malá
  • Bc. Kateřina Ježková

email: tridaslunicek@centrum.cz


 


Sluníčka

Březen
Konečně se s námi pomalu loučí zima a my se můžeme těšit na jaro. Budeme volat sluníčko, aby už začalo více svítít a hřát. Opakujeme si dny v týdnu, roční období a měsíce v roce. Opakujeme si geometrické tvary a souvislosti s nimi spojené. V józe si zkusíme pozdrav slunci. V dalších týdnech si budeme povídat o našich oblíbených knížkách a pohádkách. Zkusíme si i nějakou pohádku zahrát a podle obrázků převyprávět a na závěr března vyrazíme s dětmi za dobrodružstvím na školu v přírodě do Čestic, kde budeme na čerstvém vzduchu poznávat přírodu. V čase blížících se Velikonoc připomeneme dětem jejich význam a tradice, které jsou s nimi spojené.
Táta včera na venku
Našel první sněženku
Vedle petrklíč
Zima už je pryč.
Únor
Období masopustu a karnevalu. Ve třídě Sluníček se kromě superhrdinů vyskytlo i více tradičních masek jako čarodějnice, beruška, indián, princezna, pirát či kočička. Děti si užily soutěží, tance, foukaní bublinek, skoku v pytli a nechyběla ani oblíbená hra “židličková”. Nakonec byl předán diplom za karnevalovou masku a pak si děti ze všech tříd  společně  zatancovali. Všem  rodičům tímto udělujeme velkou pochvalu za přípravu krásných masek. Děti si dopoledne užily, vydováděly se, vypadaly spokojeně a radostně a tak to má být. Také nás přišla navštívit velká herečka Bára  Hrzánová, která dětem přečetla známou pohádku O Červené Karkulce od Boženy Němcové.
Karneval
Haló pane karnevale,
račte dále račte dále.
Elce Pelce do pekelce,
rolničky a kotrmelce.
Máme všechno na míru,
z krepového papíru.
Leden
V lednu se v MŠ pořád něco dělo. Téma tříkrálové vystřídalo téma „Ve zdravém těle zdravý duch “ . Děti kreslily, tvořily, zpívaly a sportovaly. Dozvěděly se spoustu zajímavostí.
Smysly
Člověk ten má smyslů pět
Znám je všechny na zpaměť
Kde jsou oči tam je zrak
Po prstech nám skáče hmat.
Sluch nám sedí na uších.
Do nosu nám vlezl čich.
A chuť v ústech na jazýčku
Spinká si tu na krajíčku.
Listopad + prosinec
V tomto adventním období probíhá u Sluníček a v celé MŠ plno akcí.
V listopadu k nám zavítal Agent z televizního programu  Déčka, aby nám přečetl pohádku. Hned po první adventní neděli se u nás ve Sluníčkách konaly vánoční dílničky. Děti s rodiči si odnesly svícínky a ozdobičku na vánoční stromeček.
Hned 1. prosince jsme společně vyrazili do Čechovy stodoly, kde si děti vyrobily malé dřevěné čertíky, Mikuláše nebo Anděly.
Ve školce děti vyrobily vánoční ozdoby, které zdobí strom před vchodem do Sluníček.
5.12. zavítal do Sluníček Mikuláš s Andělem. Děti mu krásně zarecitovaly básničku:
My se čerta nebojíme,
protože my nezlobíme,
když tak jenom trošinku,
tatínka a maminku.
Chystáme se navštívit nedaleký kostel, dojít se podívat na kádě s kapříky a na vánoční stromeček.
V tuto chvíli pilně trénujeme na vánoční besídku, na kterou by Vás děti rády 12.prosince od 16 hodin pozvaly.

Fotogalerie

29. 08. 2019

Letos již po páté! Odstartovali jsme 10.10. ve čtyři od tří hřišť a dvě lišky s námi! Čekalo na nás malé stopování žlutých liščích stop ve žlutém listí, obrázky na [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »