2. třída – Sluníčka

O děti se starají:

  • Bc. Markéta Polláková
  • Tereza Němcová-Petrášková
  • Bc. Martina Malá

email: tridaslunicek@centrum.cz


 


Sluníčka

Návštěva v MŠ Kurandové
V pátek 5.5.2022 jsme využili pozvání na zahradu Mateřské školy, Praha 5 – Barrandov, Kurandové 669, kde jsme se seznámili s herními edukativními prvky, které mateřská škola získala prostřednictvím čerpání operačního dotačního programu Praha – Pól Růstu ČR, Výzva č. 37.
Návštěvy se zúčastnilo 17 dětí ve věku 4 až 5 let, pedagogický doprovod a studentky s Turecka, které byly v naší Mateřské škole, Praha 5 – Barrandov, Lohniského 830, toho času na stáži.
Děti se vhodnou formou seznámily s Hrabalištěm – Labyrint. Hrabaliště je motivované čtyřmi ročními obdobími a tvoří labyrint z přírodních materiálů – kůra, různě veliké oblázky a valouny, písek, hlínu, užitkové rostliny apod.
Nejprve děti okolo spirály utvořily kruh a společně se přivítaly, poté jim paní učitelka vysvětlila význam jednotlivých přírodních prvků a materiálů. Dále následovala volná hra s využitím stavebnic pro rozvoj polytechnické výchovy vhodně uskladněných ve venkovních pracovních bednách a venkovní pracovní vaně – osminy. Děti přirozeně a s nadšením začaly stavět, spolupracovat mezi sebou a pracovní plochy využívat na sezení, stavění i na výstavu výrobků.
Nejen chlapce zaujala dřevěná polytechnická stavebnice, kde si mohli vyzkoušet zatloukání a šroubování. Při práci s touto stavebnicí děti využily pracovní stoly s lavicemi. Pro většinu dětí docházejících do naší mateřské školy je to často jediná možnost, jak si tyto činnosti osvojit.
Tato návštěva byla pro děti i pedagogy velmi podnětná. Do budoucna bychom rádi uvažovali o podobných edukativních prvcích a pořízení venkovní polytechnické učebny.
K alespoň letmému nahlédnutí si prohlédněte fotky.

Fotografie z naší třídy

Fotografie si můžete prohlížet v jednotlivých albech na http://ms-barrandov.rajce.idnes.cz/, přístupové údaje najdete v šatně na nástěnce.

Fotogalerie

17. 09. 2018

je za námi! Společně jsme nachodili 309 km, o které se podělilo 80 dětí a 62 dospělých. Cestou se podařilo najít čtveřici obrázků a před cílem pak vyřešit hádanku. Odměnou [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »
29. 08. 2019

Letos již po páté! Odstartovali jsme 10.10. ve čtyři od tří hřišť a dvě lišky s námi! Čekalo na nás malé stopování žlutých liščích stop ve žlutém listí, obrázky na [...]

Zařazeno: Fotogalerie – Koťátka, Fotogalerie – Modrásci, Fotogalerie – Sluníčka, Fotogalerie – Společné akce v MŠ, Fotogalerie – Žluťásci
více  »