A co dál?

U schodiště je Eliščina nástěnka, kde by se občas mohl objevit nějaký nový kousek… A teď? Jen se podívejte…

Ptáci na krmítku Poznáte, co ptáčkům patří a co by nikdy v krmítku být nemělo?

5. školkový rodinný běh odstartoval 10.10.2019

A že se půlkulatý výběh podařil i přes ne úplně vydařené počasí!
Na startu z dálky zářily dvě pravé nefalšované lištičky, další dvě vyrazily jako první na trať s fotoaparátem a prvními závodníky a v cíli? Tam jich byla celá smečka! Zkrátka – letošní ročník byl liščí od začátku až do konce!

Žluté listí nám z běhu udělalo malou stopovací akci, protože žluté liščí stopy nám byly co chvíli přikrývány žlutým listovým kobercem. To ale děti neodradilo, ba spíše naopak. Běh a stopovaná zároveň? No paráda! A do cíle, kde šumění potoka rušilo snad jen praskání plápolajícího ohně.

To pravé podzimní odpoledne…

Kde se vzal liščí nápad?

Tradičně vybíráme symbolické vstupné a pak vyvstává otázka, jak s ním naložit. Chtěli jsme věnovat peníze na nějakou prospěšnou aktivitu, která by byla zároveň blízká naší školce. A tak byl 4. Školkový rodinný běh letošní rok naplánován ve znamení lišky. A to ne jen tak ledajaké lišky, ale lišky Elišky!

Díky vám jsme na akci pořádané pro děti a rodiče naší školky vybrali 4 382 Kč pro Chuchelský zookoutek. K tomu v počtu 80 dětí a 62 dospělých nachodili 309 kilometrů.

Seznamte se

Eliška bydlí pátým rokem v chuchelském zookoutku v kleci společně s lišákem Filipem. Přišla sem jako osiřelé mládě. Můžete se na ni jít kdykoli podívat, U Standy si dát malou svačinku a pak putovat dál. Pokud si výlet naplánujete, vezměte s sebou také naši plyšovou Elišku z Koťátek. Ráda se s vámi vyfotí, bude poslouchat vašemu povídání i vám ohlídá klidné sny v postýlkách. A pak nám o tom můžete napsat do Eliščího deníku.

V lednEliškau se do koutku vydala třída Modrásků. Kromě prohlídky zookoutku a všech jeho obyvatel se jim dostalo cti být u toho, když se k liškám instalovala cedulka o dárcovství.

 

 

A neznámému pisateli děkujeme za článek do novin.

A co dál?

U schodiště je Eliščina nástěnka, kde by se občas mohl objevit nějaký nový kousek… Aktuálně na ní byla pozvánka na nejbližší společné akce s rodiči a těší se na nový nápad, jak ji pro vás ozvláštníme.