Kde se vzal liščí nápad?

Tradičně vybíráme symbolické vstupné a pak vyvstává otázka, jak s ním naložit. Chtěli jsme věnovat peníze na nějakou prospěšnou aktivitu, která by byla zároveň blízká naší školce. A tak byl 4. Školkový rodinný běh letošní rok naplánován ve znamení lišky. A to ne jen tak ledajaké lišky, ale lišky Elišky!

Díky vám jsme na akci pořádané pro děti a rodiče naší školky vybrali 4 382 Kč pro Chuchelský zookoutek. K tomu v počtu 80 dětí a 62 dospělých nachodili 309 kilometrů.

Seznamte se

Eliška bydlí pátým rokem v chuchelském zookoutku v kleci společně s lišákem Filipem. Přišla sem jako osiřelé mládě. Můžete se na ni jít kdykoli podívat, U Standy si dát malou svačinku a pak putovat dál. Pokud si výlet naplánujete, vezměte s sebou také naši plyšovou Elišku z Koťátek. Ráda se s vámi vyfotí, bude poslouchat vašemu povídání i vám ohlídá klidné sny v postýlkách. A pak nám o tom můžete napsat do Eliščího deníku.

V lednEliškau se do koutku vydala třída Modrásků. Kromě prohlídky zookoutku a všech jeho obyvatel se jim dostalo cti být u toho, když se k liškám instalovala cedulka o dárcovství.

 

 

A neznámému pisateli děkujeme za článek do novin.

A co dál?

U schodiště je Eliščina nástěnka, kde by se občas mohl objevit nějaký nový kousek… Prozatím nám můžete napsat, jaké lišky znáte – z pohádek, z okolí nebo z přírody. A protože nechceme pomáhat jen liškám, ale také volně žijícím zvířátkům, najdete zde radu co nasypat do krmítka.